Duyurular

Dreamspark sisteminin Azure Platformuna dahil olması ile birlikte, lisanslı Microsoft ürünlerinden indirmek isteyen öğrencilerimiz: https://azureforeducation.microsoft.com/devtools adresine girdikten sonra;

  1. Sign In, yeni bir hesap oluşturun bağlantıları kullanılarak gelen alana, üniversitemiz tarafından öğrencilerimize tahsis edilen öğrencinumarası@erciyes.edu.tr e-posta adresi yazılarak şifre belirlemelidir.
  2. Ardından e-posta adresi doğrulama ve cep telefonu numarası ile doğrulama işlemleri gerçekleştirerek Azure Platformuna giriş yapmalıdır.
  3. Giriş yaptıktan sonra açılan sayfada yer alan Yazılım alın kısmında tümünü görüntüle diyerek indirilebilecek yazılımlar görülebilmektedir.

Platforma erişim sağladıktan sonra yukarıda belirtilen sekme haricinde bir sekmeye geçildiğinde, Yazılım Alın kısmına yönlendirebilecek bir bağlantı bulunmadığı için https://portal.azure.com/?Microsoft_Azure_Education_correlationId=6d85d0b2-761f-4ad5-9a60-fecfb1f53692#blade/Microsoft_Azure_Education/EducationMenuBlade/quickstart linki kullanılarak Yazılım Alın kısmına ulaşılabilmektedir.