Duyurular

Design Project ve Bitirme Ödevi Dersleri alan öğrencilerin ara raporlarını 8 Haziran 2020 saat 23.59’a kadar danışman hocalarına göndermeleri gerekmektedir. Vize notları tez önerisi ve ara raporlarına göre verilecektir.

Projelerin son halini ise 27 Haziran 2020 saat 23.59’a kadar danışman öğretim üyesine teslim etmeleri gerekmektedir. Proje teslimatı canlı veya kayıttan sunu şeklinde olacaktır.

 

Design Project alan öğrencilerin danışmanların belirttiği formatta raporlarını hazırlaması gerekmektedir.

 

Bitirme ödevi alan öğrencilerin, proje raporunun son halini 27 Haziran 2020 saat 23.59’a kadar erciyes.edu.tr uzantılı e-posta adresleriniz ile girebileceğiniz Turnitin sistemine yüklemesi ve danışmanlarına göndermesi gerekmektedir. Turnitin sistemine yüklemeden önce pdf uzantılı dosyanın adını bu adresten elde edebileceğiniz [ProjeNumarasi].pdf olarak isimlendirmeniz gerekmektedir.

Tez yazım kurallarına uyarak Latex formatımızın kullanılması zorunludur. Formata uymayan veya benzerlik oranı %30’dan fazla olan projeler başarısız sayılacaktır. Turnitin hesaplarınız açıldığında erciyes.edu.tr uzantılı e-posta adresinize bildirim gelecektir. Daha öncesinde Turnitin hesabınız oluşturulduysa, var olan hesabınızı kullanabilirsiniz. 15 Haziran 2020 tarihinde yükleme yapılacak olan ders ve hesaplar oluşturulacaktır. Bu tarihten sonra hesaplarına giriş yapamayan öğrenciler bmbitirmeodevi@gmail.com adresinden yardım talep edebilirler.

Tez formatına (Güncellenme Tarihi: 31.05.2020) buradan erişebilirsiniz. Online olarak hazırlamak isterseniz Overleaf taslağına buradan erişebilirsiniz.


LatexŞablonu Kullanım Kılavuzu


Latex ElKitabı

 

İlgili dersleri alan öğrencilerin proje ve danışman listesine buradan erişebilirsiniz.