Duyurular

Design Project dersini alan öğrencilerin, hazırladıkları raporu 18 Şubat 2021 saat 06.00’ya kadar danışman öğretim üyesine mail göndermeleri gerekmektedir. Ayrıca proje raporunu [ProjeNumarasi].pdf olarak isimlendirdikten sonra 18 Şubat 2021 saat 06.00 tarihine kadar ERUDM portalına yüklemeleri gerekmektedir. Grup üyelerinden yalnızca birinin sisteme yüklemesi yeterlidir.

Design Project dersini alan öğrencilerin danışmanlarının belirttiği formatta raporlarını hazırlaması gerekmektedir.

 

Bitirme ödevi alan öğrencilerin, tezlerinin son halini 18 Şubat 2021 saat 06.00’a kadar erciyes.edu.tr uzantılı e-posta adresleriniz ile girebileceğiniz Turnitin sistemine yüklemesi ve danışmanlarına mail aracılığıyla göndermesi gerekmektedir. Turnitin sistemine yüklemeden önce pdf uzantılı dosyanın adını bu adresten elde edebileceğiniz [ProjeNumarasi].pdf olarak isimlendirmeniz gerekmektedir. Turnitin sistemine grup üyelerinden yalnızca birinin yüklemesi yeterlidir.

Turnitin hesaplarınız açıldığında erciyes.edu.tr uzantılı e-posta adresinize bildirim gelecektir. Daha öncesinde Turnitin hesabınız oluşturulduysa, var olan hesabınızı kullanabilirsiniz. 08 Şubat 2021 tarihinde yükleme yapılacak olan ders ve hesaplar oluşturulmuştur. Bu tarihten sonra hesaplarına giriş yapamayan öğrenciler bmbitirmeodevi@gmail.com adresinden yardım talep edebilirler.

Tez yazım kurallarına uyarak Latex formatımızın kullanılması zorunludur. Formata uymayan, benzerlik oranı %30’dan fazla olan veya sayfa sayısı 20'nin altında olan projeler başarısız sayılacaktır.

Yüklenen tezlerden başarılı sayılan öğrenciler 21 Şubat 2021 saat 10.00'da daha sonra açıklanacak sunum planına uygun olarak Zoom platformu üzerinden jüri üyelerine tez sunumlarını yapacaklardır.Tez formatına (Güncellenme Tarihi: 31.05.2020) buradan erişebilirsiniz. Online olarak hazırlamak isterseniz Overleaf taslağına buradan erişebilirsiniz.


Latex Şablonu Kullanım Kılavuzu

Latex El Kitabı

 

İlgili dersleri alan öğrencilerin proje id, proje adı ve danışman listesine buradan erişebilirsiniz.