Duyurular

Design Project dersini alan öğrencilerin, hazırladıkları raporu 5 Temmuz 2021 saat 23.59 tarihine kadar danışman öğretim üyesine mail göndermeleri gerekmektedir. Ayrıca proje raporunu 5 Temmuz 2021 saat 23.59 tarihine kadar bu bağlantı adresindeki forma yüklemeleri gerekmektedir. Grup üyelerinden yalnızca birinin sisteme yükleme yapması yeterlidir.

Design Project dersini alan öğrencilerin danışmanlarının belirttiği formatta raporlarını hazırlaması gerekmektedir.

 

Bitirme ödevi alan öğrencilerin, tezlerinin son 5 Temmuz 2021 saat 23.59 tarihine kadar erciyes.edu.tr uzantılı e-posta adresleriniz ile girebileceğiniz Turnitin sistemine yüklemesi ve danışmanlarına mail aracılığıyla göndermesi gerekmektedir. Turnitin sistemine yüklemeden önce pdf uzantılı dosyanın adını bu adresten elde edebileceğiniz [ProjeNumarasi].pdf olarak isimlendirmeniz gerekmektedir. Turnitin sistemine grup üyelerinden yalnızca birinin yükleme yapması yeterlidir.

Turnitin hesaplarınız açılmıştır ve erciyes.edu.tr uzantılı e-posta adresinize bildirim gönderilmiştir. Daha öncesinde Turnitin hesabınız oluşturulduysa var olan hesabınızı kullanabilirsiniz. Hesaplarına giriş yapamayan öğrenciler bmbitirmeodevi@gmail.com adresinden yardım talep edebilirler.

Tez yazım kurallarına uyarak Latex formatımızın kullanılması zorunludur. Formata uymayan, benzerlik oranı %30’dan fazla olan veya sayfa sayısı 20' nin altında olan projeler başarısız sayılacaktır.

Yüklenen tezlerden başarılı sayılan öğrenciler 7 Temmuz 2021 saat 10.00 tarihinde daha sonra açıklanacak sunum planına uygun olarak Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecek oturumda jüri üyelerine tez sunumlarını yapacaklardır.


Tez formatına (Güncellenme Tarihi: 31.05.2020) buradan erişebilirsiniz. Online olarak hazırlamak isterseniz Overleaf taslağına buradan erişebilirsiniz.


Latex Şablonu Kullanım Kılavuzu

Latex El Kitabı