Duyurular

Design Project dersini alan öğrencilerin, hazırladıkları raporu 15 Temmuz 2023 saat 23.59 tarihine kadar danışman öğretim üyesine elden veya mail aracılığıyla göndermeleri gerekmektedir. 

Design Project dersini alan öğrencilerin danışmanlarının belirttiği formatta raporlarını hazırlaması gerekmektedir. 

 

Bitirme ödevi dersini alan öğrencilerin, tezlerinin son halini 15 Temmuz 2023 saat 23.59 tarihine kadar erciyes.edu.tr uzantılı e-posta adresleriniz ile girebileceğiniz Turnitin sistemine yüklemesi ve danışmanlarına elden veya mail aracılığıyla göndermesi gerekmektedir. Turnitin sistemine yüklemeden önce pdf uzantılı dosyanın adını bu adresten elde edebileceğiniz [ProjeNumarasi].pdf olarak isimlendirmeniz gerekmektedir. Turnitin sistemine grup üyelerinden yalnızca birinin yükleme yapması yeterlidir.

Turnitin hesaplarınız 3 Temmuz 2023 saat 23.59’a tarihine kadar açılacak olup erciyes.edu.tr uzantılı e-posta adresinize bildirim gönderilecektir. Daha öncesinde Turnitin hesabınız oluşturulduysa var olan hesabınızı kullanabilirsiniz. Hesaplarına giriş yapamayan veya farklı bir sorun yaşayan öğrenciler 3 Temmuz tarihinden sonra bmbitirmeodevi@gmail.com adresinden yardım talep edebilirler.

 

Tez yazım kurallarına uyarak Latex formatımızın kullanılması zorunludur. Formata uymayan, benzerlik oranı %30’dan fazla olan veya sayfa sayısı 20' nin altında olan projeler başarısız sayılacaktır. Kapak, içindekiler, şekiller gibi bölümler sayfa sayısı olarak sayılmamalıdır.

 

Yüklenen tezlerden başarılı sayılan öğrenciler 19.07.2023 saat 14.30'da jüri üyelerine tez sunumlarını yapacaklardır. Sunumlar online olarak gerçekleştirilecektir.

 

Tez formatına (Güncellenme Tarihi: 31.05.2020) buradan erişebilirsiniz. Online olarak hazırlamak isterseniz Overleaf taslağına buradan erişebilirsiniz.

Latex Şablonu Kullanım Kılavuzu

Latex El Kitabı