Duyurular

Pandemi nedeniyle burs şartları bu yıla mahsus değiştirilmiştir. 

1. Sınıf şartı: En az bir kulüp üyeliği olan, hazırlık sınıfından İngilizce 80 üstü ortalama ile geçmiş olan veya notu ne olursa olsun hazırlığı atlamış olan öğrenciler arasından okula girişteki Türkiye derecesi sıralaması ile ilk 5 öğrenciye,

2. Sınıf şartı: En az bir kulüp üyeliği olan, 1. Sınıf İngilizce notu 80 üstü olan öğrenciler arasından 1. Sınıf not ortalaması sıralamasına göre ilk 5 öğrenciye,

4. Sınıf şartı: En az bir kulüp üyeliği olan, en son aldığı İngilizce notu 80 üstü olan, 2. Sınıf stajını bilişim 500 veya ISO 1000 şirketlerinden birinde veya yurtdışında yapmış öğrenciler arasından 3. Sınıf not ortalaması sıralamasına göre ilk 5 öğrenciye verilecektir. (4. Sınıflar için önceden yapmış olduğu tek staj değerlendirilecektir.)

 

ÖNEMLİ: 3. Sınıflar için kontenjanlar ilk başvuruda dolduğu için yeniden başvuru alınmayacaktır. 2. Sınıflar için boş kalan tek kişilik kontenjan ve 4. Sınıflar için boş kalan 2 kişilik kontenjan için tekrar başvuru alınacaktır. Yeni değerlendirme ilkinden bağımsızdır.

 

Başvuru için Gerekli Belgeler: 

1- Başvuru Formu (buradan indirebilirsiniz)

2- Tüm öğrenciler için kulüp üyesi olduğunu kanıtlar belge

3- Birinci sınıf öğrencileri için hazırlık notunu ya da hazırlık sınıfını atladığını gösteren belge ve ÖSYM yerleştirme belgesi

4- İkinci, üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri için genel not ortalaması ve İngilizce notunu gösteren transkript 

5- Dördüncü sınıf öğrencileri için stajını yaptığı firmanın Bilişim 500 veya ISO 1000'de olduğunu kanıtlar belge ya da en az 5 yıldır faaliyette olan bir firmada staj yaptığını kanıtlar belge (Bilişim 500 veya ISO 1000’de olan bir firmada staj yapanlar önceliklidir.)

AÇIKLAMA: Öğrencilerin kulüp üyeliği şartını yüz yüze eğitim başladığında sağlaması gerekmektedir. İlk başvuruda kulüp üyeliği belgesi istenmeyecek, yüz yüze eğitim başladığında alınacaktır.

 

Başvurular 12.10.2020-19.10.2020 tarihleri arasında Bölüm Başkanlığına yapılacaktır. Burs ile ilgili sorularınız için Arş. Gör. Demet ALICI KARACA ile iletişime geçebilirsiniz.

 

(Belgeler kargo ya da fax aracılığıyla gönderilebilir.)