Duyurular

Design Project dersini alan öğrencilerin, hazırladıkları raporu 05 Şubat 2022 saat 23:59 tarihine kadar danışman öğretim üyesine elden veya mail aracılığıyla göndermeleri gerekmektedir. Ayrıca proje raporunu 05 Şubat 2022 saat 23:59 tarihine kadar bu bağlantı adresindeki forma yüklemeleri gerekmektedir. Grup üyelerinden yalnızca birinin sisteme yükleme yapması yeterlidir.

 

Not: Design Project dersini alan öğrencilerin danışmanlarının belirttiği formatta raporlarını hazırlaması gerekmektedir.

 

Bitirme ödevi dersini alan öğrencilerin, tezlerinin son halini 05 Şubat 2022 saat 23:59 tarihine kadar erciyes.edu.tr uzantılı e-posta adresleriniz ile girebileceğiniz Turnitin sistemine yüklemesi ve danışmanlarına elden veya mail aracılığıyla göndermesi gerekmektedir. Turnitin sistemine yüklemeden önce pdf uzantılı dosyanın adını bu adresten elde edebileceğiniz [ProjeNumarasi].pdf olarak isimlendirmeniz gerekmektedir. Turnitin sistemine grup üyelerinden yalnızca birinin yükleme yapması yeterlidir.

 

Turnitin hesaplarınız açılmıştır ve erciyes.edu.tr uzantılı e-posta adresinize bildirim gönderilmiştir. Daha öncesinde Turnitin hesabınız oluşturulduysa var olan hesabınızı kullanabilirsiniz. Hesaplarına giriş yapamayan veya farklı bir sorun yaşayan öğrenciler bmbitirmeodevi@gmail.com adresinden yardım talep edebilirler.

 

Tez yazım kurallarına uyarak Latex formatımızın kullanılması zorunludur. Formata uymayan, benzerlik oranı %30’dan fazla olan, sayfa içerisinde abartı şekilde boşluklar bulunan (Bölüm sonu veya Bölüm başlangıçları hariç) veya sayfa sayısı 20' nin altında olan projeler başarısız sayılacaktır. Kapak, içindekiler, şekiller gibi bölümler sayfa sayısı olarak sayılmamalıdır.


TEZ SUNUMLARI 

Yüklenen tezlerden başarılı sayılan öğrenciler 11 Şubat 2022 saat 10.00 tarihinde jüri üyelerine yüz yüze olarak tez sunumlarını yapacaklardır. Sunum planı daha sonra duyurulacaktır.

 

Tez formatına (Güncellenme Tarihi: 31.05.2020) buradan erişebilirsiniz. Online olarak hazırlamak isterseniz Overleaf taslağına buradan erişebilirsiniz.

Latex Şablonu Kullanım Kılavuzu

Latex El Kitabı